همانطور که مطلع هستید اپل هر سال در شهریور ماه نسل جدید آیفون را معرفی می کند و شهریور امسال هم قطعا باید منتظر گوشی های جدید این کمپانی باشیم.با ما همراه باشید تا ویژگی های احتمالی آیفون 2019 را بررسی کنیم.

با وجود اینکه هنوز هیچ سند رسمی درباره اسامی آیفون های 2019 منتشر نشده است ، اما یک سری از افراد نام های مختلفی را برای محصول جدید اپل در نظر گرفته اند:

 

  • آیفون XR 2019
  • آیفون XR 2
  • آیفون 11R

 

اما گزینه سوم از بقیه گزینه ها احتمال پیروزی بیشتری دارد، کمپانی اپل طبق سنت هر ساله خود ماه سپتامبر (شهریور) را برای رونمایی از آیفون های جدید انتخاب می کند. هرچقدر روزها می گذرد شایعات درباره آیفون 11R بیشتر از قبل می شود که اضافه شدن دو رنگ جدید به این محصول رو می توانیم آخرین و جدیدترین شایعه در رابطه با آیفون های جدید اعلام کنیم.

یکی دیگر از شایعه هایی که مطرح شده،‌ می توانیم به احتمال اضافه شدن قابلیت شارژ معکوس (امکان شارژ‌دستگاه های دیگر با قرار دادن آنها روی بدنه آیفون های 2019) اشاره کنیم که به نظر آیفون 11R هم از این قابلیت بی بهره نباشد. مینگ چی کو، تحلیلگر مشهور محصولات اپل اعتقاد دارد، که به دلیل بهره گیری از این ویژگی، احتمالا شاهد افزایش حداقل 5 درصدی در میزان ظرفیت باتری آیفون های 2019 باشیم.

آیفون 11R از پردازنده جدید A13 اپل بهره خواهد برد که تولید آن توسط TSMC آغاز شده است. مودم های اینتل نیز در این محصول به چشم خواهند خورد و تغییراتی در زمینه طراحی آنتن نیز باعث بهبود مسیریابی داخلی می شود.

آیفون XR در سه ماهه اول سال جاری (2019) به عنوان مشهورترین تلفن هوشمند در اروپا شناخته شد.

یکی دیگر از ویژگی های مدل 2019 آیفون XR که تا زمان معرفی از صحت آن اطلاعی نداریم رنگ های این محصول است که ظاهرا قرار است در دو رنگ جدید سبز و بنفش عرضه شود که موارد یاد شده جای رنگ های آبی و مرجانی را می گیرند. سایر رنگ ها (سفید، مشکی، زرد و قرمز) همچنان در خط تولید باقی می مانند.

نشریه Mac Otakara اطلاعاتی در مورد قاب های نسخه دوم آیفون XS و آیفون XS مکس نیز در اختیار کاربرها گذاشته که می توان به رنگ های سفید، مشکی، قرمز در کنار نعنایی و زرد ملایم اشاره کرد. قاب های چرمی نیز مانند قبل در صورت تمایل کاربران، زینت بخش گوشی هوشمند آنها خواهد بود.

مینگ چی کو، تحلیلگر مشهور هم این پیش بینی را ارائه داده و معتقد است که پیشرفت تکنولوژی و هماهنگی دست اندرکاران در این زمینه، باعث می شود تا ساختار آنتن دهی آیفون های جدید تا حد معقولی دچار تغییرات شود. خطوط آنتن در آیفون های جدید اپل از تکنولوژی PI تغییر یافته استفاده خواهد کرد و فناوری یاد شده، جای پلیمر کریستال مایع را می گیرد. او بر این باور است که مشکلاتی که بر سر تولید پلیمر کریستال مایع رخ می دهد، مانع ارائه خدمات Cellular پیشرفته می شود.

استفاده از تکنولوژی خطوط آنتن PI تغییر یافته باعث می شود تا حدودی در هزینه های تولید آیفون صرفه جویی به عمل آید. با بهبود خطوط پهنای باند، مطمئنا شاهد تغییر در سیستم مسیریابی داخلی خواهیم بود.

اپل در سال 2019 تصمیم دارد تا از آیفون مبتنی بر شبکه 5G رونمایی کند که مجددا به تکنولوژی پلیمر کریستال مایع برمی گردد. بدین منظور، آنها تفاهم نامه ای با سامسونگ و کوالکام امضا خواهند کرد که از مودم های 5G آنها در این زمینه بهره بگیرند.

 

تمام این ها گمانه زنی و شایعه هاییست که نشریه های مختلف منتشر کردند و برای اینکه ببینیم چقدر از این حرف ها به واقعیت می پیوندد باید تا شهریور صبر کنیم.

پربازدیدترین مطالب اخیر
پیشنهاد سردبیر
256 کاراکتر باقی مانده