کمپانی مالن در نمایشگاه نیویورک از خودروی اسپرت برقی کیانتو به نام K50 که در آینده ای نچندان دور در بازار آمریکا عرضه خواه شد رونمایی کرد.

یکی از جدیدترین محصولات معرفی‌شده در نمایشگاه خودروی نیویورک ۲۰۱۹، خودروی الکترونیکی  Qiantu K50 است که با وجود عدم انتشار جزئیات زیاد، محصول بسیار جذابی به نظر می‌رسد. ما این خودرو را قبلا دیده‌ایم؛ تقریباً پاییز سال گذشته بود که شرکت مادر CH-Auto اعلام کرد قصد فروش دوخودروی اسپرت خود را در بازار ایالات متحده دارد. در آن زمان خودروساز چینی اعلام کرد که با یک شرکت آمریکایی به نام مالن برای مونتاژ و فروش محصولات خود در ایالات متحده همکاری می‌کند. حالا پس از چند ماه نسخه آمریکایی‌شده از خودروی اسپرت و برقی کیانتو راهی نمایشگاه نیویورک شده است.

مالن شرکتی با چند نمایندگی خودرو در کالیفرنیا و همچنین مالک پلتفرم کارهاب  می باشد؛ کارهاب پلتفرمی است که به خریداران کمک می‌کند با تحقیق درباره خودروهای مختلف بازار، محصول متناسب با نیازها و علایق خود را بخرند. مالن که پیش از این با تولید سدان برقی کودا  به حوزه  خودروهای الکترونیکی پا گذاشت، ادعا می‌کند با همکاری چند شریک و قطعه‌ساز جهانی به‌دنبال گزینه‌های هیجان‌انگیز برای مصرف‌کنندگان آمریکایی است؛ یکی از این شرکا به‌طور قطعی CH-Autoچین خواهد بود.

یکی از این خودروهای برقی مالن برای بازار ایالات متحده کیانتو K50 است که از بدنه فیبر کربنی شامل ۲۹ قطعه منحصربه‌فرد روی شاسی تمام آلومینیومی بهره می‌برد. اگرچه شباهت‌های زیادی در طرح دو رنگی به محصولات سوپراسپرت بوگاتی، در طراحی داشبورد به مک لارنو حتی در برخی جزئیات به آکورا دارد، اما نتیجه کلی واقعاً منحصربه‌فرد است. کوپه کم‌ارتفاع کیانتو K50 از دو موتور الکتریکی با قدرت مجموع ۴۰۲ اسب‌بخار بهره می‌برد که به چهار چرخ متصل می‌شود.

انرژی مورد نیاز موتورها از باتری ۷۸ کیلووات ساعت به دست می‌آید که امکان دستیابی به شعاع حرکتی ۳۷۰ کیلومتر را طبق استاندارد NEDC فراهم می‌کند؛ هر چند که احتمالاً در نسخه نهایی برای بازار ایالات متحده تغییراتی اعمال خواهد شد. اگر مشخصات فنی این نسخه با همتای چینی خود تغییر نکند، خودروی الکتریکی کیانتو K50 می‌تواند در حدود ۴.۲ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتربرساعت برسد، درحالی‌که بیشینه سرعت آن به ۲۰۰ کیلومتربرساعت محدود می‌شود.

خودروساز آمریکایی تا‌به‌حال سال ۲۰۲۰ را به‌عنوان زمان آغاز برنامه فروش برای بازار ایالات متحده اعلام کرده است. هنوز دقیقاً مشخص نیست که مالن قصد دارد کیانتو K50 را کجا مونتاژ کند؛ هر چند گزارش‌های مطبوعاتی خبر از کارخانه‌ای در جنوب کالیفرنیا می‌دهند. همچنین فعلاً‌ اطلاعاتی درباره تیراژ تولید و قیمت این خودروی الکتریکی در دست نیست.

پربازدیدترین مطالب اخیر
پیشنهاد سردبیر
256 کاراکتر باقی مانده