در طول سال های اخیر تلاش های زیادی برای ساخت روبات های خدمتکار انجام شده که می توانند کارهای روزمره مانند پوشیدن ، تا کردن و پهن کردن لباس را انجام دهند. با این وجود، یک ربات جدید در همین زمینه توسط شرکت Mira Robotics ساخته شده که در ادامه به ویژگی ها و معرفی آن می پردازیم.

نام این روبات یوگو است که برای کمک به انجام انواع کارهای خانگی طراحی شده. که از راه دور توسط یک اپراتور مخابراتی کنترل می شود.به عبارت دیگر، این ربات کمی شبیه به خدمتکاری خانه دار با این تفاوت که هرگز به طور فیزیکی از خانه شما دیدن نمی کند،

بلکه به مدت چند ساعت در هر هفته از راه دور کنترل می شود.

این اولین روباتی نیست که به عنوان روبات خدمتکار شناخته شده، در ژاپن ربات های پیشخدمت توسط افراد معلول تست شده تا به مشتری های رستوران خدمت رسانی کنند.تا با این کار افراد معلول به عنوان اپراتور روبات را کنترل کنند سر کار باشند.

اما در مورد روبات های یوگو باید بگیم که، هر ربات به سه دوربین، یک میکروفون، سخنران، Wi-Fi و اتصال LTE مجهز شده است.

با وجود امکاناتی که در بالا اشاره کردیم، یوگو در حرکاتش کاملا محدود است و قابلیت بالا رفتن از پله یا ارتفاع رو ندارد.

 

 

همانطور که در ویدیوی بالا مشاهده کردید ، یوگو مسئولیت تا کردن، پهن کردن و پوشاندن لباس را انجام دهد.

 

براساس گزارش موسسه مهندسان برق و الکترونیک Spectrum، برنامه تجاری برای روبات یوگو این است که مشتریان آن را ماهانه به مبلغ 180 تا 225 دلار اجاره کنند.

مشتریان به عنوان اپراتورهای انسانی برای انجام وظایف هر چند ساعت در هفته که به آنها نیاز دارند پشت سیستم می نشینند و روبات را کنترل می کنند.

هیچ زمان دقیقی برای این که همه مشتریان در سراسر جهان از این امکانات استفاده کنند مشخص نشده، با این حال کمپانی میرا ظاهرا برای آزمایش بتا در آینده نزدیک برنامه ریزی می کند. میرا امیدوار است که در سال 2020 به طور کامل روبات Ugo را در دسترس جهانیان قرار دهد.

پربازدیدترین مطالب اخیر
پیشنهاد سردبیر
256 کاراکتر باقی مانده