از مهم ترین مسئله هایی که با آن مواجه هستیم ، نگرانی بابت قرار دادن لپ تاپ بروی پا است که آیا مشکل ساز خواهد بود یا خیر. با دیجیتال تست همراه باشید تا به جواب این سوال برسیم.

یکی از نگرانی هایی که همواره در مورد کار با لپ تاپ ها مطرح بوده، احتمال نابروری با قرار گرفتن این گجت ها روی پا است. تحقیق جدیدی که این موضوع را بررسی کرده از تقریباً بی خطر بودن آن خبر داده است.

پیش از این گمانه زنی هایی در مورد ناباروری به این طریق مطرح شده بود. دلیل احتمالی ناباروری در استفاده از لپ تاپ ها به دمای تولید شده توسط دستگاه مرتبط بود. بر این اساس گفته می شد که ممکن است این میزان بالا رفتن دما، تعداد اسپرم های آقایان را تحت تأثیر قرار دهد.

برای یافتن این موضوع، وبسایت ورج با پزشکان مختلف مصاحبه کرده و تمام آنها به این دیدگاه گرایش داشتند که تا کنون هیچ مدرکی از تأثیر لپ تاپ ها بر ناباروری یافت نشده است.

با این حال موضوع در مورد خانم ها متفاوت است. از آنجایی که تخمدان های خانم ها در میان بدن آنها قرار گرفته، به این ترتیب به گونه ای از این گونه آسیب های احتمالی محافظت می شود. البته در عین حال خانم های باردار باید از تماس هرگونه گرمای غیر ضروری به بدن خود جلوگیری کنند که این موضوع قطعاً شامل لپ تاپ ها نیز می شود.

البته شرایط آقایان متفاوت است. بنا بر گزارش پیشین نشریه تایمز، بیضه ها با قرار گرفتن در معرض گرمای لپ تاپ افزایش دمای دو درجه فارنهایت (1.1 درجه سانتیگراد) را تجربه می کنند که این موضوع می تواند به مشکلات ناباروری منجر شود. همچنین تحقیق دیگری در سال 2005 اشاره به افزایش 5 درجه ای (2.7 درجه سانتیگراد) داشت.

بسیاری از لپ تاپ های امروزی گرمای کمتری نسبت به نمونه های قدیمی تر تولید می کنند و بعید به نظر می رسد فردی به مدت طولانی از لپ تاپ گیمینگ که معمولاً حرارت بالایی تولید می کند، روی پاهای خود استفاده کند. با این حال آن دسته از آقایانی که نگرانی از بابت این مسئله دارند، می توانند کمی در این مورد بیشتر احتیاط کرده و فاصله لپتاپ با پاهای خود را حفظ کنند.

پربازدیدترین مطالب اخیر
پیشنهاد سردبیر
256 کاراکتر باقی مانده