با رواج استفاده از دوربین گوشی ، کاربران می توانند به راحتی از هر صحنه ای عکس بگیرند و آن را ذخیره کنند. اما در این بین چالشی برای فضای ذخیره سازی و پیدا کردن دشوار تصاویر ایجاد می شود. حالا اپلیکیشن هایی برای مدیریت این تصاویر ساخته شده اند که به شما کمک می کنند به آسانی آنها را مرتب کنید تا گالری موبایلتان منظم باقی بماند و تصاویر اضافه از بین بروند.

اپلیکیشن مدیریت عکس Focus

اپلیکیشن Focus (برای اندروید) اجازه می‌دهد در مورد عکس‌ها همان رویکردی را به کار ببرید که احتمالا در جیمیل از آن استفاده می‌کنید. این اپلیکیشن یک سیستم برچسب زدن در اختیار شما قرار می‌دهد که قابل شخصی‌سازی است و با استفاده از آن می‌توانید عکس‌های خود را به‌سرعت در گروه‌هایی مجزا دسته‌بندی کنید: عکس‌های بچه‌ها، عکس‌های یک مسافرت خاص، عکس‌هایی که خودتان در آن‌ها هستید، یا حتی عکس‌هایی که به نظر شما نسبت به مابقی بهتر هستند.

امکانات عالی بسیار زیادی در اپلیکیشن Focus جای داده شده‌اند و این اپلیکیشن یکی از جامع‌ترین ابزارها در فهرست چهارتایی ما است. با استفاده از این اپلیکیشن می‌تواند تمام جزئیات مربوط به متا دیتای عکس‌ها را بررسی کنید، به‌سرعت عکس‌هایتان را مرور کنید و شمای کلی تمام تصاویری که روی گوشی دارید را ببینید. برای مدیریت عکس‌ها تنها چیزی که نیاز دارید استفاده از تگ‌های مناسب است.

 

 اپلیکیشن مدیریت عکس Clean

اگر به دنبال راهی هستید تا با سرعت بسیار زیاد عکس‌های خوب خود را جدا و عکس‌های بد را دور بریزید، شانس با شما یار است. اپلیکیشن Clean (برای iOS) اجازه می‌دهد با سوایپ کردن به بالا عکس را منتخب یا با سوایپ کردن به پایین آن را به زباله‌دان منتقل کنید. اگر هم در مورد عکسی شک داشتید می‌توانید با سوایپ کردن به چپ یا راست از آن عبور کنید. در این اپلیکیشن خبری از آلبوم‌ها، برچسب‌ها یا هر چیز غیرضروری دیگری نیست.

استفاده از این اپلیکیشن به همان سادگی است به نظر می‌رسد و با استفاده از آن می‌توانید به‌سرعت از شر عکس‌های مشابه خلاص شوید. همچنین می‌توانید با نگه‌داشتن انگشت روی یک عکس زوم کنید، ولی در کل تمرکز این اپلیکیشن بر این بوده که تا جای ممکن ساده و سبک باشد. این اپلیکیشن اجازه می‌دهد روی این موضوع متمرکز شوید که کدام عکس‌ها را باید از گوشی حذف کنید

 

اپلیکیشن مدیریت عکس Slidebox

اپلیکیشن Slidebox (برای اندروید و iOS) هم اجازه می‌دهد عکس‌ها را با یک سوایپ ساده‌ای انگشت حذف یا منتخب کنید. علاوه بر این با اپلیکیشن Slidebox می‌توانید هر عکسی را با ضربه زدن روی صفحه‌نمایش داخل آلبوم‌های خاص خودش قرار دهید. این اپلیکیشن نسبت اپلیکیشن Clean اندکی امکانات بیشتری دارد، از جمله امکان ساختن آسان آلبوم‌ها.

در iOS همه‌چیز به شکلی مناسب با استفاده از قابلیت iCloud Photo Library سینک می‌شود و در اندروید هم این اتفاق با استفاده از گالری‌های که توسط گوگل فوتوز مدیریت می‌شوند به انجام می‌رسد. بنابراین نباید نگرانی به وجود آمدن گالری‌های تکراری روی گوشی باشید. البته باید این را اضافه کنیم که نسخه‌ی اندرویدی اپلیکیشن Slidebox متاسفانه هنوز از کارت‌های microSD پشتیبانی نمی‌کند. پس اگر قصد دارید عکس‌های خود را روی حافظه‌ی اضافه‌شده به گوشی ذخیره کنید باید این نکته را در نظر داشته باشید. در مجموع اپلیکیشن Slidebox یکی دیگر از ابزارهای عالی است که اجازه می‌دهد به‌سادگی عکس‌های گوشی خود را در زمان‌های بیکاری مدیریت کنید.

 

اپلیکیشن مدیریت عکس Photo File

اپلیکیشن Photo File (برای iOS) رویکردی نسبتا متفاوت را برای مدیریت تصاویر و عکس‌ها اتخاذ کرده است. این اپلیکیشن از شما درخواست می‌کند که عکس‌ها پیش از این‌که آن‌ها را بگیرید دسته‌بندی کنید. برای استفاده از این اپلیکیشن لازم است عکس‌ها را با استفاده از دوربین خود آن ثبت کنید. درست بالای دکمه‌ی شاتر برچسبی قرار دارد که قرار است به عکسی که می‌گیرید الصاق شود. با سوایپ کردن به چپ و راست می‌توانید برچسب را تغییر دهید و با زدن دکمه‌ی شاتر عکس گرفته خواهد شد.

به‌طور پیش‌فرض تعداد اندکی برچسب در اختیار شما قرار می‌گیرد و می‌توانید برچسب‌های جدیدی را به‌دلخواه خود اضافه کنید. ممکن است رویکرد این اپلیکیشن به نظر دست‌وپا گیر بیاید ولی در اغلب موارد افراد پیش از شروع به عکاسی می‌دانند که قصد دارند عکس‌ها را چگونه دسته‌بندی و مدیریت کنند. با استفاده از دوربین اپلیکیشن Photo File عکس‌ها همچنان به‌صورت طبیعی در Camera Roll ذخیره می‌شوند. تنها اتفاقی که می‌افتد این است که دیگر لازم نخواهد بود پس از عکاسی برای مدیریت آن‌ها وقت بیشتری صرف کنید.

 

پربازدیدترین مطالب اخیر
پیشنهاد سردبیر
256 کاراکتر باقی مانده