نشریه هرالد کره تأیید کرده است که در نمایشگاه MWC 2018، خبری از معرفی ال‌‌جی جی ۷ نخواهد بود و ال‌جی وی ۳۰ با مشخصات جدید ارائه خواهد شد.

در اوایل اسفند ماه، کنگره جهانی موبایل بارسلون برگزار خواهد شد و همین موضوع باعث شده است گمانه‌زنی‌های مختلفی در مورد پرچم‌داران احتمالی در سال ۲۰۱۸ وجود داشته باشدسامسونگ از سری گلکسی اس ۹ در نمایشگاه MWC 2018 رونمایی خواهد کرد و سونی و هواوی نیز با پرچم‌داران جدید خود، طرفداران را هیجان‌زده می‌کنند. تا پیش از گزارش منتشرشده توسط هرالد کره، مشخص نبود ال‌جی برای سه‌ماهه‌ی‌ اول سال جدید چه برنامه‌ای دارد؛ اما این نشریه، مدعی است که تا اواخر ماه فوریه، جانشین ال‌جی جی ۶ وارد بازار نخواهد شد.

گفته می‌شود نسخه ارتقاء یافته  ال‌جی وی 30  که در ماه سپتامبر رونمایی شد، با قابلیت‌های بهبودیافته مبتنی بر هوش مصنوعی در نمایشگاه MWC 2018 ارائه خواهد شد. مدیرعاملال‌جی در نمایشگاه CES اعلام کرد که این شرکت استراتژی متفاوتی را در بازار گوشی‌ هوشمند دنبال خواهد کرد؛ این‌طور که پیدا است، ال‌جی درنظر دارد زمانی که نیاز به عرضه محصول جدیدی نباشد، از رونمایی گوشی‌ هوشمند خودداری کند. به گفته‌ی جو سئونگ-جین، جی ۶ و وی ۳۰ محصولاتی بسیار مناسب هستند؛ به همین جهت، چندان بعید نبود که ال‌جی به دنبال راهی باشد تا طول عمر پرچم‌داران خود را افزایش دهد.

 ال‌جی جی ۶ و وی ۳۰ محصولاتی باکیفیت و قدرت‌مند هستند؛ اما باید به این موضوع توجه داشت که در نمایشگاه MWC 2018 از گوشی‌‏های پرچم‌دار جدیدی با سخت‌افزار قدرت‌مند رونمایی خواهد شد؛ به همین جهت، شرکت کُره‌ای کار دشواری برای فروش نسخه ارتقاء یافته ال‌جی وی ۳۰ در پیش دارد که مشخصات‌فنی آن با پرچم‌داران نیمه دوم ۲۰۱۷ قابل مقایسه است.

به دنبال تغییر استراتژی ال‌جی برای حضور در بازار گوشی‌ هوشمند، رئیس بخش موبایل این شرکت دستور داده است مراحل طراحی و توسعه پرچم‌دار ۲۰۱۸ ال‌جی از ابتدا دنبال شود. به‌ نظر می‌رسد این شرکت هنوز موفق به توسعه‌ی قابلیتی به‌منظور فروش جانشین جی ۶ نشده است و به همین جهت، احتمال دارد جی ۷ چندین ماه پس از نمایشگاه MWC 2018 و اواخر سه‌ماهه‌ی‌ دوم یا اوایل سه‌ماهه‌ی‌ سوم ارائه شود؛ در حالی‌که تا زمان عرضه پرچم‌دار جدید ال‌جی، گلکسی اس ۹ وارد بازار خواهد شد

به‌ نظر می‌رسد ال‌جی جی ۷ به صفحه‌نمایش اولد مجهز خواهد شد؛ ال‌جی از نمایشگر اولد روی پرچم‌دار وی ۳۰ استفاده کرده و نسل قبل پرچم‌‏داران سری جی با پنل IPS LCD همراه شده است. علاوه‌‏بر این تغییرات، ممکن است تأخیر در عرضه پرچم‌دار ال‌جی، باعث شود جانشین جی ۶ با تراشه جدید اسنپدراگون ۸۴۵ کوالکام به فروش برسد. جی ۶  با تراشه اسنپدراگون ۸۲۱ کوالکام معرفی شد؛ درحالی‌که در سال ۲۰۱۷، کوالکام تراشه اسنپدراگون ۸۳۵ را به‌عنوان پردازنده پرچم‌‏دار خود ارائه داده بود. همچنین گمانه‌زنی‌هایی وجود دارد مبنی بر اینکه پرچم‌دار ۲۰۱۸ ال‌جی به اسکنر عنبیه مجهز خواهد شد.

با وجود تأخیر در عرضه جی ۷ ال‏‌جی، امیدواریم که شرکت کُره‌ای رابط‌ کاربری محصولات جدید خود را نیز تغییر دهد؛ استفاده از رابط‌ کاربری با طراحی نزدیک به نسخه خالص سیستم‌عامل اندروید، تجربه‌‏ی کاربران را بهبود خواهد داد. لازم به‌ ذکر است که علاوه‌ بر بازطراحی پرچم‌دار ۲۰۱۸ شرکت کُره‌ای، رسانه‌ها مدعی هستند که جانشین جی ۶ با نام تجاری متفاوتی عرضه خواهد شد؛ استفاده از سیستم عددگذاری دو رقمی مانند سری «وی» یا معرفی یک خانواده جدید برای پرچم‌دار نیمه اول ۲۰۱۸ ال‌جی، از جمله فرضیه‌هایی هستند که در حال‌ حاضر محتمل به‌ نظر می‌رسند.

پربازدیدترین مطالب اخیر
پیشنهاد سردبیر
256 کاراکتر باقی مانده