یکی از اخبار داغ تکنولوژی در سال 2017 اضافه شدن ربات انسان نما REEM به نیروی پلیس دوبی بود. اما آنها به همین ربات بسنده نکردند و به تازگی تعداد زیادی خودرو ربات به نام OR-3 خریداری کردند. این ربات نه تنها از ربات REEM پیشرفته تر است، بلکه با داشتن یک پهپاد به همراه خود قابلیت تعقیب مجرمان را نیز دارد.

 

اگر از سال 2018 به بعد به دوبی سفر کردید، مراقب رفتارتان باشید؛ چراکه خودروهای پلیس هوشمند هر حرکت شما را زیر نطر خواهند گرفت.

پلیس دوبی به تازگی رباتی انسان نما به نام REEM از شرکت اسپانیایی PAL Robatics خریداری کرده که به عنوان یک افسر اتوماتیک پلیس فعالیت می کنند. اما آنها الآن با معرفی یک ناوگان از خودرو رباتیک پلیس OR-3 ، ساخته شرکت سنگاپوری OTSAW ، یک قدم جلوتر رفته اند.

در حالی که ربات REEM برای امور پیش پا افتاده تری مثل گرفتن گزارش جرایم سطح پایین از مردم یا اخذ جریمه رانندگی استفاده می شود، خودرو OR-3 می تواند در خیابان ها گشت زنی کند و مراقب رفتار های ناهنجار و مجرمانه باشد و مجرمان سابقه دار را تحت نطر بگیرد.

هر خودرو با پهپاد بدون سرنشین خود حرکت می کند تا در صورت لزوم به سرعت مظنون را تحت تعقیب قرار دهد.

در آنها انواع سخت افزار برای مسیریابی پیشرفته و انجام ماموریت تعبیه شده است؛ دوربین عکس برداری گرمایی ، عکس برداری stereo، دوربین تشخیص چهره و مدارک ، اسکن لیزری دو بعدی و سه بعدی ، GPS ، فرستنده اطلاعات دوربرد و ... هستند.

همچنین اپراتور انسانی نیز می تواند کنترل ربات را به دست بگیرد تا مجرم را تحت تعقیب قرار دهد، به نظر شما هدف اصلی از بکارگیری این ربات در خیابان چیست؟ به نظر میرسد یکی از اهداف اصلی می تواند این باشد که مجرم با دیدن رباتها از جرمش منصرف شود.

اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود باید حداکثر تا سال آینده منتظر حضور این رباتها در سطح شهر دوبی باشیم.

پربازدیدترین مطالب اخیر
پیشنهاد سردبیر
256 کاراکتر باقی مانده