فناوری
پربازدیدترین مطالب اخیر
تازه‌ترین مطالب بیشتر بیابید
یوگو ، روبات خدمتکار ژاپنی

در طول سال های اخیر تلاش های زیادی برای ساخت روبات های خدمتکار انجام شده که می توانند کارهای روزمره مانند پوشیدن ، تا کردن و پهن کردن لباس را انجام دهند. با این وجود، یک ربات جدید در همین زمینه توسط شرکت Mira Robotics ساخته شده که در ادامه به ویژگی ها و معرفی آن می پردازیم.

فناوری هوشمند یادگیری ماشین انویدیا چیست

در جدیدترین فناوری کمپانی مطرح انویدیا از ماشین یادگیری استفاده می شود تا تصاویر به بهترین نحو اصلاح و نتایجی خارق‌العاده خلق شود.در ادامه با ما همراه باشید تا با این فناوری آشنا شوید.

اولین پرواز هواپیمای ترابری جدید ایرباس Beluga XL در تابستان

نسل جدید هواپیمای "ابر ترابری" ایرباس که با نام Beluga XL شناخته می شود ، تابستان امسال اولین پرواز آزمایشی را پشت سر خواهد گذاشت. حدود 20 سال است که ایرباس از هواپیماهای سری بلوگا که فضایی بسیار بزرگتر از هواپیماهای عادی دارند ، برای حمل قطعات از شرکت های سازنده به سایت های اسمبل استفاده می کند. حالا ایرباس در حال آزمایش نسل جدید این غول ترابری است.

با «آیبو» ، سگ رباتیک سونی آشنا شوید

«آیبو»، سگ رباتیک سونی که دو ماه پیش به شکل رسمی در ژاپن معرفی شد به نمایشگاه CES 2018 اومده تا توجه همه رو به خودش جلب کنه.

عرضه ارز رمزنگاری شده تلگرام

تلگرام که یکی از محبوب‌ترین سرویس‌های پیام‌رسان دنیا به حساب میاد در پی توسعه‌ی پلتفرم بلاک‌چین اختصاصی و عرضه‌ی ارز رمزنگاری خود است.

با ال جی رویاهایتان را به واقعیت تبدیل کنید

کمپین روی خوش زندگی (Life is good) معتقد است که زندگی برای هر کس معنای خاصی دارد. این مسئله به نحوه نگرش و افکار هر انسان، ارتباط مستقیم دارد. یعنی هر انسانی زندگی را به گونه ای می بیند که در مورد آن فکر می کند. هرچند نکته ای در این میان وجود دارد و آن این است که خلقت انسان به گونه ای است که کمال طلبی و هدفدار زندگی کردن، در ذات اوست. پیشنهاد روی خوش زندگی به شما اینست که نباید بگذاریم اهداف و رویاهایمان به دلایل متعددی در نهادمان نهفته بماند و به فراموشی سپرده شود.

معرفی مقر جدید مایکروسافت

مایکروسافت در نظر دارد تا مقر ۲۰۰ هکتاری خود در ردموند، واشنگتن را به‌طور کامل بازسازی کند. غول دنیای فناوری از پاییز سال آینده، پروژه‌ای چندساله را برای احداث ۱۸ ساختمان جدید در کنار فضاهای عمومی جدید، سیستم حمل‌ونقل و زمین ورزش کلید خواهد زد. مایکروسافت در حال حاضر ۱۲۵ ساختمان را در مقر خود دارد؛ اما پس از اتمام این پروژه، تعداد ساختمان‌های مایکروسافت به ۱۳۱ عدد خواهد رسید.

آزمایش موفقیت آمیز تاکسی هوایی شرکت ایرباس

در حال حاضر چندین شرکت مختلف، مشغول طراحی سیستم تاکسی‌های پرنده هستند؛ ولی هیچ‌کدام سابقه‌ی لازم در دانش ماشین‌های پرنده را به‌اندازه‌ی غول هواپیمایی جهان، شرکت ایرباس ندارند. سال گذشته، این شرکت پروژه‌ای با نام ایرباس شهری (CityAirBus) معرفی کرد که برای حمل مسافران در مناطق شهری به‌صورت خودران، طراحی شده است؛ حالا این شرکت، هفته‌ی گذشته برای اولین بار این تاکسی هوایی را آزمایش کرده است.

خودرو ربات OR-3 تا سال 2018 به ناوگان پلیس دوبی اضافه خواهد شد.

یکی از اخبار داغ تکنولوژی در سال 2017 اضافه شدن ربات انسان نما REEM به نیروی پلیس دوبی بود. اما آنها به همین ربات بسنده نکردند و به تازگی تعداد زیادی خودرو ربات به نام OR-3 خریداری کردند. این ربات نه تنها از ربات REEM پیشرفته تر است، بلکه با داشتن یک پهپاد به همراه خود قابلیت تعقیب مجرمان را نیز دارد.

صفحه 1 از 1
پیشنهاد سردبیر