فن آوری
پربازدیدترین مطالب
تازه‌ترین مطالب بیشتر بیابید
یوگو ، روبات خدمتکار ژاپنی

در طول سال های اخیر تلاش های زیادی برای ساخت روبات های خدمتکار انجام شده که می توانند کارهای روزمره مانند پوشیدن ، تا کردن و پهن کردن لباس را انجام دهند. با این وجود، یک ربات جدید در همین زمینه توسط شرکت Mira Robotics ساخته شده که در ادامه به ویژگی ها و معرفی آن می پردازیم.

بهبود سیستم تشخیص چهره‌ی مایکروسافت

به‌تازگی شرکت مایکروسافت اعلام کرد که کارشناسان این شرکت در حال بررسی و تغییر API سیستم تشخیص چهره خود هستند.

ائتلاف اپل،سامسون،بی ام و و آئودی

ائتلافی با حضور تعدادی از شرکت‌های حوزه فناوری و ساخت خودرو تشکیل شده که هدفشان طراحی و تولید کلید دیجیتال برای خودروهاست.

آیفون جایگزین ریموت اتومبیل می شود

کمپانی اپل که یکی از اعضای سازمان کنسرسیوم است از انتشار Digital Key Release 1.0 خبر داده که کار ریموت اتومبیل را انجام می دهد.

از ARKit اپل چه می دانید؟

کمپانی اپل دومین نسخه‌ی ARKit را در WWDC امسال معرفی کرد که بر واقعیت افزوده تمرکز ویژه ای داشته و سرمایه‌گذاری فراوانی در این عرصه انجام داده است.

ثبت جدیدترین پتنت نایک

کمپانی نایک جدیدترین پتنت خود را برای لباس‌ ورزشی به ثبت رساند که به کمک آن، عرق بدن ورزشکار به‌سرعت جذب و سپس تبخیر می‌شود.

کاهش هزینه ارسال پیامک

اسفندماه دو سال قبل بود که نمایندگان مجلس شورای اسلامی،سه اپراتور همراه را موظف کردند تا علاوه بر هزینه پیامک مبلغ 10 ریال عوارض از مشترکین بگیرند و آن را به خزانه‌داری دولت واریز کنند، اما حالا «مجید حقی»، معاون رگولاتوری اعلام کرده که اخذ این مبلغ دیگر پشتوانه قانونی ندارد و باید هزینه‌های دریافت شده به مردم بازگردانده شود.

ادغام تی موبایل و اسپرینت

دو اپراتور بزرگ فعال در آمریکا یعنی تی‌موبایل و اسپرینت با قراردادی ۲۶ میلیارد دلاری با هم ادغام شده و از این‌رو بزرگ‌ترین اپراتور فعال در این کشور را تشکیل دادند.

باتری های بی خطر در راه است

این روز ها باتری های شارژی یکی از پرکاربرد ترین وسایل الکترونیکی هستند که هر لحظه احتمال انفجار یا سوختگی این قطعات لیتیومی وجود دارد که با تلاش هایی که انجام شده ،به تازگی باتری جدیدی توسعه داده شده که کمترین خطر را خواهد داشت.

اولین پرواز هواپیمای ترابری جدید ایرباس Beluga XL در تابستان

نسل جدید هواپیمای "ابر ترابری" ایرباس که با نام Beluga XL شناخته می شود ، تابستان امسال اولین پرواز آزمایشی را پشت سر خواهد گذاشت. حدود 20 سال است که ایرباس از هواپیماهای سری بلوگا که فضایی بسیار بزرگتر از هواپیماهای عادی دارند ، برای حمل قطعات از شرکت های سازنده به سایت های اسمبل استفاده می کند. حالا ایرباس در حال آزمایش نسل جدید این غول ترابری است.

ژاپن پیشتاز توسعه فناوری خودران

درواقع باید گفت ژاپنی‌ها در سایه‌ی اخبار مختلف فناوری خودران آمریکایی‌ها، در حال توسعه و تجاری کردن خودروهای خودران هستند تا با رونمایی از یک خودروی خودران واقعی و ایمن، نظر مشتریان و اهالی رسانه را جلب کنند. اگر این رویکرد به نتیجه برسد، برگ برنده‌ی بی‌نظیری در آینده‌ی صنعت خودروسازی در اختیار شرکت‌های ژاپنی خواهد بود.

صفحه 1 از 10
پیشنهاد سردبیر